systemhistoriakontakt

LapRPG logo

światatlasbestiariuszterahandear

Bestiariusz systemu LapRPG

Niziołki

NiziołkiNiski lud o owłosionych stopach, mieszkający w ziemnych norach. Na wybrzeżach i w nizinach budują drewniane, jednopiętrowe domy przypominające pagórki, które z czasem obrasta trawa i mech. Zamieszkują centralny obszar Imperium Albińskiego.

Budowa ciała

Dorosłe niziołki osiągają do 100 cm wysokości (mężczyźni) i do 90 cm (kobiety). Ważą od 30 do 50 kg. Dożywają – podobnie jak albini – 100 lat. Ich stopy i łydki pokryte są gęstymi włosami, tradycyjnie nie noszą obuwia. Mają dobrze rozwinięty zmysł węchu. Ciąża u niziołków trwa 6 miesięcy.

Zwyczaje i kultura

Niziołki to doskonali snycerze, zabawkarze i jubilerzy a także kieszonkowcy i włamywacze. Znani są też jako treserzy wombatów i innych małych zwierząt. Świetnie pływają, łowią ryby i raki. Uprawiają głównie sady; zajmują się też zbieractwem. Miłują pokój, tradycje, spokojne życie i dobre jedzenie. Charakterystyczne dla niziołków są śpiewy a capella – szczególnie podczas rodzinnych spendów. Często pisują pamiętniki i wspomnienia.

Polityka

Kraina niziołków w całości podlega Imperium Albińskiemu, a zarządza nią albiński namiestnik. Obowiązuje w niej albińskie prawo – nieliczne wyjątki dotyczą tradycji i zwyczajów. Niziołki mają prawo do wyznawania własnego, jednego boga. Każdy niziołek przechodzi przez standardowe alnińskie szkolenie wojskowe i może się uczyć w Albińskich szkołach, choć zdarza się to stosunkowo rzadko.

Twórcy systemu i świata LapRPG

LapRPG 2018